top of page
Search

Ülevaade Estonian Openist

Möödunud nädalavahetusel Kõrvemaal toimunud Estonian Open oli üks kõrgetasemelisemaid võistluseid, mis sellel aastal Eestimaa pinnal toimuvad ning hea meel on tõdeda, et sellest sai osa võtta ka üks meie klubi liige – Egert Hütt. Järgnevalt annamegi läbi tema ülevaate kohapeal toimunust:


Steniga strateegiat arutamas.

Reede, esimene ring – ilm on tuuline ning vahelduva eduga sajab ja paistab päike. Kohale saabudes pistetakse esimese asjana pihku player`s pack – batoonid, jook, sooduskupongid, Whale Sacks grip bag, pakk sokke ning kaks Estonian Openi stambiga ketast – driver ja putter. Rajale minnes suuri eesmärke ei olnud, püüdsin vältida pahandusi, samas sellises seltskonnas ennast tagasi hoida ka ei saanud, seega tuli algusest peale igat korvi ründama minna. Esimese päeva tulemuseks bogey vaba -7 ring ja üldkokkuvõttes 10. koht 120 osaleja seas. Kuna ka valitsev maailmameister Paul McBeth läbis raja ainult 1 vise parema tulemusega, siis võis päevaga rahule jääda.


Lähenemine kasetuka taga asuvale kuuendale korvile.

Laupäev, teine ring – ilm oli küll ilus, aga tuult liikus ka korralikult. Nii puhast ringi, nagu esimesel päeval, enam ei õnnestunud saada. Päeva peale kokku 5 birdiet, 4 bogeyd ja 1 tupla ei olnud just parim, aga ka mitte halvim tulemus. Võistluspinget ja tuult jagus päeva peale küllaga ja nii see tulemus tuli, päeva lõpuks langesin kokkuvõttes 40. kohale, Pauliga vahet 3 viset.


Teise päeva avadraiv lõpetas hazardis, boonuseks meeldiv varjuline koht männi all.

Pühapäev, finaalring – kohe stardis tegi meele rõõmsaks nii ilus ilm kui ka kohale tulnud klubikaaslased, kes mind toetasid ja kaasa elasid. Mäng läks ka suhteliselt hästi kuni viimase kahe korvini, kus hakkas juhtuma... Korv 17 - avadraiv esimesse puusse, lähenemine poolel rajal kasvavasse kuuske, sealt keeruline lähenemine korvile, mis maandus ebamugava distantsi peale, kus omakorda segasid puud, putt mööda, putt sisse, tuplaga minema. Korv 18 – avadraiv hyzeris üle tiigi, tuul kandis ketta üle korvi 10m peale, vastutuult putt ülarauda, kust ketas rollis tiiki (OB), sealt putt sisse – bogey. Põnev lõpp iseenesest heale ringile.


Korv 5 - avadraiv 10m pikaks, sealt kindel putt sisse - lihtne birdie.

Kokkuvõtteks – 53. koht 120 Euroopa tipptasemel mängija seas ei ole just halb tulemus, samas tundsin, et oleks võinud tunduvalt paremini minna. Rada oli chill, muru oli super ja rajamärgistused olid tasemel, eks järgmisel aastal proovime paremini!

85 views

Comments


bottom of page